Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkoholik i nie tylko
Autor Wiadomość
DarkDarek 
Małomówny


Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 27
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 22:03   Alkoholik i nie tylko

Jak w temacie, jestem alkoholikiem, ale również narkomanem i lekomanem. jednym słowem, politoxy. Zażywam amfetaminę, późnej łykami benzo, żeby zmniejszyć zwałę. Pije, wtedy też zażywam benzo, żeby zmniejszyć kaca. Tak w kółko od 20 ponad lat. Pewnie spytajcie co mnie skłoniło do założenia tu konta i czemu chcę leczyć. To powiem. Osiągnąłem swoje dno, miesiąc temu byłem tak nawalony wodą i speedballami, że dałem się skusić na spróbowanie heroiny. To jak dla mnie to już za wiele. Od 2 tyg.jestem czysty, ale co robić dalej? Detoks najpierw? Czyli już nie trzeba? Bo na terapię to wiem, że chyba muszę.A jak ma się AA do politoxy? Można tam iść mając nie tylko alkohol jako problem?
Ostatnio zmieniony przez DarkDarek Czw 30 Sie, 2018 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tibor 
Towarzyski



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 495
Skąd: z jasnej strony mocy
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 22:24   

Cześć Darek.
Posłużę się cytatem z 3 Tradycji AA
Cytat:
Jedynym warunkiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia
.

Warto podkreślić słowo Jedynym. Skoro jedynym tzn. że nie ma żadnego innego warunku. Jeśli masz chęć/ pragnienie zaprzestać pić to jakiekolwiek inne zaburzenia czy nałogi nie mają znaczenia.

Głowa do góry.
Prawdopodobnie terapia też nie zaszkodzi.
_________________
"życie duchowe to nie teoria"
 
     
DarkDarek 
Małomówny


Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 27
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 22:48   

Rozumiem, dobrze, bo właśnie szukam czegoś na jutro po pracy.
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 23:55   

DarkDarek napisał/a:
Od 2 tyg.jestem czysty, ale co robić dalej? Detoks najpierw? Czyli już nie trzeba?

A po co Ci detoks? Skoro przeżyłeś dwa tygodnie na sucho, to raczej delirium czy inna padaczka już Ci raczej nie zagraża :beba:
Jesteś w stanie trafiać w klawisze i składać logiczne zdania, więc chyba najgorszy etap zespołu abstynenckiego masz już za sobą.
Teraz znajdź porządny ośrodek i szoruj na terapię. Ja leczyłam alko i lekomanię jednocześnie jedną terapią.
Skutecznie :)
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
DarkDarek 
Małomówny


Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 27
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 10:16   

Dziękuję Ci Wiedźmo :) no to mnie uspokoiłaś z tym detoksem. Nic mi fizycznie nie dolega i chyba
powinien Bogu za to dziękować. Dziś po pracy choćby nie wiem co, ja idę gdzieś do AA. Napiszę wieczorem jak było. Boję się jak cholera tam iść ceewd . Kurczę już 3 raz piszę ten post bo w pracy już jestem i jak coś to przepraszam za literówki.
 
     
Jędrek 
Trajkotka
ALKOHOLIK



Pomógł: 17 razy
Wiek: 52
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 1617
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 10:36   

DarkDarek napisał/a:
Dziś po pracy choćby nie wiem co, ja idę gdzieś do AA. Napiszę wieczorem jak było. Boję się jak cholera tam iść ceewd ...

Ciekawe czego bardziej się boisz: kontynuować swoje dotychczasowe życie, czy zacząć je zmieniać na lepsze...
_________________
Andrzej
„Niepoczytalność: robisz w kółko to samo, a spodziewasz się zmian”
Poczytalność? Robisz w kółko to samo, kiedy zaczynasz zauważać pozytywne zmiany.
 
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 13:18   

DarkDarek napisał/a:
no to mnie uspokoiłaś z tym detoksem.

Ja to generalnie jestem przeciwniczką detoksu, poza przypadkami z ewidentnym wskazaniem medycznym
gdy silny zespól abstynencyjny zagraża życiu. W narkomanii zachodzi to częściej niż w alkoholizmie.
Natomiast detoks na życzenie, żeby lepiej się poczuć i szybciej dojść do siebie jest błędem,
bo uczy na przyszłość miękkiego lądowania, które w uzależnieniu robi znacznie więcej złego niż dobrego.
A jeśli Cię porządnie przetelepie - na żywca, bez znieczulenia - zapamiętasz tę lekcję
i być może postarasz się, żeby więcej do tego nie wracać. Za którymś razem potrafi zadziałać fsdf43t
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
dudek 
Towarzyski
alkoholik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 340
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 21:38   

Cześć DarkDarek,
U nas w mieście na AA przychodzi kolega który mówi że oprócz alkoholika jest narkomanem, a wcześniej był kolega też alkoholik i lekoman. Nie robi nikt problemu z tego powodu, przecież chodzi o taki sam cel😀. Jak mieszkasz w większym mieście to znajdziesz grupy AN. Możesz chodzić tam i do nas, alkoholików.
_________________
Gdzie trzech Polaków, tam cztery różne zdania.
 
     
DarkDarek 
Małomówny


Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 27
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 22:27   

Byłem, przeżyłem i do domu wróciłem, a jechałem tam jak na ścięcie głowy :szok: W przerwie na papierosa zagadał do mnie starszy gość, tak dobrze po 60 i dodał otuchy. Dał też listę z numerami telefonów innych uczestników grupy i powiedział, że mogę zawsze do kogoś zadzwonić i pogadać. Dał też broszurkę z adresami i godzinami meetingów i podkreślił flamastrem godziny i miejsca gdzie się spotyka grupa do której dzisiaj poszedłem. W ogóle zostałem ciepło przywitany przez grupę. Przestałem się czuć jak ostatni degenerat, tylko jak normalny człowiek, który się pogubił.

I dziękuję Wam za odpowiedzi. Myślałem, że nikt nie odpisze bo napisałem o tym incydencie z heroiną :panic: Bałem się tutaj napisać i bałem się iść do AA. Jutro też idę.
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 22:31   

Ale teraz już się nie boisz - ani Anonimowych Alkoholików 8) 8) 8) ani nas? :toja:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
DarkDarek 
Małomówny


Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 27
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 22:40   

Wiedźma napisał/a:
Ale teraz już się nie boisz - ani Anonimowych Alkoholików 8) 8) 8) ani nas? :toja:


Już nie :figielek: Znaki na ziemi i niebie i na forum wskazują, że dobrze trafiłem zrgvr :)
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2018 07:29   

:kumple:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
DarkDarek 
Małomówny


Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 27
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2018 11:06   

Jaki człowiek potrafi być durny :glupek2: Czy naprawdę trzeba się upodlić, żeby zacząć myśleć ? Jezu, w jakim ja bajzlu siedzę. Czytam Wasze posty i zazdroszczę. Też chcę żyć bez nałogów
:rufio: zvx54gs Ale mówię DOŚĆ, albo teraz albo nigdy. A żeby szlag trafił te wszystkie używki cczxc
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2018 15:39   

DarkDarek napisał/a:
A żeby szlag trafił te wszystkie używki cczxc

Eeee tam... Niech se będą... :beba:
Przecie nie wszystkim szkodzą, po co komuś odbierać tę odrobinę przyjemności?
Nie bądźmy psami ogrodnika :nunu:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
DarkDarek 
Małomówny


Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 27
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2018 20:43   

Czy terapia musi być konieczne na kilka tygodni czy miesięcy stacjonarna ? A jak ja chcę utrzymać pracę i realizować program 12 kroków ? :mysli: Jak to ogarnąć, żeby miało ręce i nogi :bezradny:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14